REGIONONLINE, REGIONÁLNÍ ZPRÁVY, REGIONÁLNÍ VIDEA, REGIONÁLNÍ PLUS

REGIONONLINE.cz

REGIONÁLNÍ ZPRÁVY ONLINE

regionální zprávy

ČLÁNKY

Internetový prohlížeč Mozilla Firefox zaostává za Google Chrome

Webový prohlížeč Google Chrome za posledních pět let několikanásobně zvýšil počet svých zákazníků. Atakuje tak druhou příčku, které doposud vévodil prohlížeč Firefox konkurenční firmy Mozilla.


Éra druhého nejoblíbenějšího internetového prohlížeče Mozilla Firefox končí. Na druhou příčku se dle irské analytické společnosti StatCounter umístil prohlížeč Google Chrome. Uživatelé stále nejvíce používají internetový prohlížeč Microsoft Internet Explorer, který v žebříčku převládá svými 40,63 %. Na druhé místo se tedy vyšplhal Google Chrome s 25,69 % a na třetí pozici spadla Mozilla Firefox, kterou dle statistik používá už jen 25,23 % uživatelů. Mezi pět nejlepších prohlížečů patří rovněž Opera a Safari, jež se drží přibližně na stejných hodnotách jako doposud.

Podle zjištěných informací jsou hodnoty velice těsné, jelikož podle dalšího amerického statistického serveru NetApplications je webový prohlížeč Google Chrome ještě za Mozilla Firefox, ale blíží se k jeho předstihnutí. Je však očividné, že oblíbenost Chromu narůstá. Jak by také ne, když Firefox i se svými vylepšeními nabízí viditelně pomalejší procházení stránek než právě Chrome. Každý panel prohlížeče představuje samostatný proces, takže ani jedna nefunkční webová stránka nezpůsobí pád celé aplikace. Navíc minimalistický design hlavního panelu vyhovuje čím dál, tím více lidem. Uvidíme, za jak dlouho Google Chrome dostihne světovou jedničku mezi prohlížeči Internet Explorer.

Celou dobu jsme se bavili o popularitě internetových prohlížečů u lidí, kteří si prohlíží webové stránky ze svých osobních počítačů. Pro mobilní zařízení je jasným vítězem stále prohlížeč Apple Safari s 55 %.


(Zdroj: Regionální Zprávy Středočeský kraj)


regionální pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


NECHUTNÁ VĚRA
* 11.10.1967 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

region online

REGIONONLINE.cz

Praha Středočeský kraj Jihočeský kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj Ústecký kraj Liberecký kraj Královehradecký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Jihomoravský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Zlínský kraj